Парите од набавката за која е осомничен Зеќири завршиле во хрватската фирма, вели Русковска

Парите од набавката за која Обвинителството го гони поранешниот генерален секретар во Владата, Мухамед Зеќири, биле префрлени на сметките на фирмата во Хрватска, вели основната јавна...

Обвинителството бара притвор за генералниот секретар на Владата и екс-потпретседател на СДСМ Мухамед Зеќири

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција донесе наредба за спроведување на истражна постапка против двајца хрватски државјани и еден...

Мухамед Зекири гостин во првата дебата на албански јазик на НОВАТВ

Препознатливите дебати на НОВАТВ во живо кадешто прашања можат да поставуваат корисниците на социјалните мрежи Твитер и Фејсбук, од денеска ќе се емитуваат и на албански јазик во соработка со колегите од порталот ПОРТАЛБ