Стано: Борбата против организираниот криминал е клучна за Западниот Балкан

Европската Kомисија (ЕК) ги поздравува санкциите на САД поврзани за организираниот криминал на Западен Балкан, изјави попладнево портпаролот за надворешна политика, Петер Стано. Тој го коментираше...

Хисени: Борел не може да се однесува како командант на косовската полиција

Поранешниот главен косовски преговарач во дијалогот со Србија, Скендер Хисени ги нарече бесмислени изјавите на високиот претставник на Европската унија за надворешна политика, Жосеп Борел во...