Фудбал, ПМФЛ: Европско лето за Работнички, Илијоски нов гол рекордер

Дебармаалци со ремито кај Шкендија (2:2) и триумфот на Вардар над Ренова (2:0) и дефинитивно ќе играат во квалификациите за ЛЕ, напаѓачот на Пелистер, пак, против Силекс го постигна 126 првенствен погодок на македонските тревници и го надмина Зоран Бошковски на вечната листа