Наградата Греми , за најдобар поп инструментален албум ја освои познатиот Американец, музичарот Крис Боти, за својот албум “Impressions” во кој има и една заедничка изведба со ресенчанката Тања Царовска
Музиката е напишана од оскаровецот Габриел Јарет, текстот за хорот е на Тања Царовска, која со нејзиниот прекрасен глас во нејзин препознатлив стил ја надополнува композиијата на Боти.
Минатата година Боти, специјално од Лос Анџелес допатува во Лондон, за да ја сними песната заедно со Тања Царовска во познатото лондонско студио „AIR“, сопственост на Џорџ Мартин, менаџерот на легендарните Битлси .
Песната „Севдах“ која заеднички ја снимија се најде на албумот кој ја освои наградата „Греми“ за најдобар инструментален албум.