Противпожарната служба навела дека никој друг не настрадал во падот на авионот во близина на метро станицата Сан Донато Миланезе, гратче пред Милано.

Шест лица загинале денеска откако мал авион се забил во празна двоспратна зграда во предградието на италијанскиот град Милано, соопштија италијaнските медиуми. Новинската агенција Ла Прес цитира пожарникари на местото на несреќата дека пилотот и сите пет патници загинале, а нивната националност се уште не е позната, пренесе АП.

Противпожарната служба навела дека никој друг не настрадал во падот на авионот во близина на метро станицата Сан Донато Миланезе, гратче пред Милано. Од службата додаваат дека неколку автомобили кои биле на паркингот во близина на местото на трагедијата се запалиле, но се чини дека немало никој во тој момент, додава АП.