Во СВР Струмица било пријавено дека во Стар Дојран во апартман од вила починала Д.Ќ.(25) од Скопје. Таа во изнајмениот апартман пристигнала околу 12.00 часот заедно со С.Т.(25) од Скопје.

На 02.10.2021 околу 17.30 часот во СВР Струмица било пријавено дека во Стар Дојран во апартман од вила починала Д.Ќ.(25) од Скопје. Таа во изнајмениот апартман пристигнала околу 12.00 часот заедно со С.Т.(25) од Скопје.

Од итна медицинска помош Гевгелија потврдена е смртта без знаци на насилство.

Увид на лице место извршила увидна екипа на Надворешна канцеларија за криминалистички работи Гевгелија, а по наредба на јавен обвинител телото на починатата е предадено на обдукција.