Поради сообраќајка во тунелот кај Катланово, попладнево од 13:05 часот во прекин е сообраќајот на автопатот Велес – Скопје.

Сите возила се пренасочуваат од клучката Штип по новиот автопат Свети Николе, соопшти АМСМ.