Бесплатниот превоз во ЈСП Скопје се укинува од утре, мерките против загадувањето дале резултат

Од утре престануваат да важат мерките коишто Градот Скопје ги донесе за намалување на загадувањето на воздухот во главниот град, јави 21TV. На брифингот со градоначалничката...

Се е подготвено за 30. традиционално бадникување пред Соборниот храм во Скопје

Во рамки на годинешната прослава на Бадник, со симболично сечење на бадникови гранчиња денеска во месноста Говрлевска Краста, на јужните падини на Водно, се одржа традиционалната средба на скопјани со...

Казнети 142 возачи во Скопје  

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (22.12.2021) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територија на град Скопје изречени се...