Шутаров: Арсовска нема пари за субвенционирање парно за скопјани, а има 670.000 за партиски вработувања ВИДЕО

  Градоначлничката на ВМРО-ДПМНЕ, Данела Арсовска, не работи ништо, покажува неспособност и незаинтересираност за проблемите на скопјани. Наместо да менаџира, единствено што прави е постојано да...

Кој нелегално гради џамија во Злокуќани – Градоначалникот Јакимовски засега ја стопира градбата

Во понеделник градоначалникот на Карпош, Стевчо Јакимовски ќе се сретне со претставници на бесправната градба на џамија во Злокуќани.  За во понеделник градоначалникот на општина Карпош,...

Советниците од СДСМ бараат Арсовска да одговори, кој и по кој основ му платил на Георгиевски за озвучувањето за Нова година?

Откако Петар Георгиевски – Камиказа призна дека добил 14.000 евра за озвучување на прославата на новогодишната ноќ на плоштадот, на ред е Данела Арсовска да излезе...

Директорот Илиевски бара субвенции од Владата: Новата цена на метанот ќе се одрази на работењето на ЈСП

В.д. директорот на Јавното сообраќајно претпријатие Скопје Иван Илиевски денеска извести дека новата цена на метанот која на светските берзи порасна на 110 денари ќе се...

Советникот Попов бара Арсовска да каже дали обезбедила пари за фирмата на Камиказа? ВИДЕО

Изминуваат два месеци од изборот на градоначалничката на ВМРО-ДПМНЕ, Данела Арсовска а граѓаните на Скопје не гледаат дека во градот нешто се работи. Напротив, гледаат само...