На 21.06.2022 во 20.50 часот во Полициската станица Аеродром, С.Д.(21) од Крива Паланка пријавила дека во периодот од 00.00 до 00.20 часот на бензинска пумпа на подрачје на Аеродром била физички нападната од Ф.Ш., со кого се познавала, информира МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.