Запрен со пукање во гумите: Кривична за ресенчанецот кој се обиде да прегази полицаец и комунален инспектор во Прилеп

Прилепската полиција до Основното јавно обвинителство поднела кривична пријава против 53-годишниот ресенчанец со иницијали Н.К. поради основано сомнение дека сторил кривично дело загрозување на сигурноста по...

Се запали „ауди“ во Гази Баба

На 22.06.2022 во 03.45 часот во Полициската станица Гази Баба, С.А.(36) од Скопје пријавил дека околу 03.15 часот пред неговиот двор на подрачје на Гази Баба...

Две деца исчезнаа во Скопје

Ф.У. (51) од Скопје пријавил во Полициското одделение Шуто Оризари дека А.О. (9) и С.Р. (12) се оддалечиле од неговиот дом. Ова не е првпат децата...