Утрово во 7.30 часот почина 22-годишното момче кое беше повредено во сообраќајката кај Рампа во Кисела Вода. Стојанчо Андонов пет дена беше приклучен на апарати и се бореше за живот.

Андонов управувал со мотор, кога Дејан Митровски – Урко, поранешниот шеф на обезбедувањето на експремиерот Никола Груевски, го удрил со автомобилот марка „БМВ“ на рампата кај Кисела Вода.

13672421_1003765279744260_1707424226_n-777x437

Сообраќајната несреќа се случи на 27 јули половина час по полноќ, кога Митровски во обид да премине преку две полни линии, му го пресекол патот на мотоциклистот кој одлетал со моторот прво во билборд на тротоарот на улицата, а потоа удрил во излог од продавница.

По несреќата младиот скопјанец пет дена беше во кома, но утрово им подлегна на повредите.