По претходно добиена судска наредба, вчера извршен е претрес во домот на М.М.(47), од струшкото село Лабуништа.

Како што соопшти МВР, притоа, полициските службеници од ОВР Струга, пронајдоа и одзедоа 4.400 парчиња пиротехнички средства – петарди што неовластено ги поседувал.

Тој е приведен и против него ќе биде поднесена соодветна пријава.