Приведен Косовец чијашто фирма го нарачала пилешкото месо „зачинето“ со кокаин наменет за Македонија

Второпритворениот е Егерт Варгу (39) жител на Тирана, царински агент договорен од компанијата „Апетит груп”. Албанската полиција привела две лица во врска со запленетите 45,5 килограми...

Претрес во струмичко, приведен жител на Муртино за производство на дрога

Струмичката полиција приведе 46-годишен жител на Муртино откако претходно во близина на место викано „Герено“ во атарот на селото откри импровизирано место за одгледување на марихуана. Притоа биле пронајдени 62 саксии засадени...