Жена и нејзинот совозач со автомобил влетаа во зградата на ЕУ, објави Сител.

Инцидентот се случил вчера околу четири часот наутро кога жената, од засега неразјаснети причини, влетала со автомобил и го скршила надворешното  стакло на Канцеларијата на ЕУ во Скопје. 

Таа ги поминала барикадите и стигнала до зградата во која се наоѓа  Канцеларијата на ЕУ.

Се очекува МВР да соопшти детали за сообраќајката.