Автомобил се запали на автопатот Тетово – Гостивар, повредени двајца браќа

Во непосредна близина на наплатната станица Гостивар, во движење настанал пожар во патничко моторно возило „рено меган“ со битолски регистарски ознаки Двајца браќа од Гостивар се здобиле со...

Црногорски медиуми: Експлозија во Подгорица, едно лице го загуби животот

Едно лице го загуби животот во експлозија на автомобил претпладнево во Подгорица, пренесува вијести.ме според информации од полициската управа. Идентитетот на жртвата во експлозијата што се...

(Видео) Божикна парада во САД се претвори во ужас: Со автомобил влета во толпа, загинаа најмалку пет лица, повредени над 40

Божикна парада во гратчето Вокиша, во американската сојузна држава Висконсин, се претвори во ужас, откако автомобил со голема брзина влета во топлата пришто уби најмалку пет...