Секретарот на бугарскиот клуб со Мицкоски и Николоски. Бугарија била спасот за вмровските деца од УМС, вели Чилиманов

ВМРО-ДПМНЕ, никако да се ослободи од „бугарските опашки“ на нивните членови. Последно во низата е натепаниот секретар на бугарскиот клуб Цар Борис Трети од Охрид, Христијан...

Бугарија да ги спроведе пресудите на Европскиот суд и да дозволи почеток на преговори, порача Николоски од Советот на Европа ВИДЕО

Македонија да ги почне преговорите за членство во ЕУ затоа што граѓаните на Македонија тоа го заслужуваат, а Бугарија да ги овозможи основните човекови и јазични...

Николоски: Ако Бугарите бараат да влезат во македонскиот Устав, тогаш треба и Македонците да влезат во бугарскиот

„Доколку се бара Бугарите да влезат во македонскиот Устав, во преамбулата во случајот, тогаш мора и Македонците да влезат во бугарскиот Устав. Како што Македонците се...

Николоски: Ова се избори за да престане „горењето“ на Македонија, на Скопје и на Центар

Најголемата опозициска партија ВМРО-ДПМНЕ и денеска, во отсуство на лидерот Христијан Мицкоски кој е во Љубљана, продолжи со предизборните активности. Вечерта беше посветена на жителите на...

ВМРО-ДПМНЕ најавува крај на урбанизацијата и загадувачката индустрија во Гази Баба

Во рамки на редовните теренски активности на ВМРО-ДПМНЕ, денеска потпретседателот на партијата Александар Николовски, имаше средба со Општинскиот комитет во Гази Баба и посета на Општина...

Шекеринска од Охрид: Слушнавме како Николоски и ДПМНЕ се пазарат со дивоградби за гласови

Заменик претседателката на СДСМ и носител на листа во изборната единица пет Радмила Шекеринска, денес ги коментираше новообјавените разговори во кои се слуша како кандидатот за...