Царина отвори истрага за Александар Трајковски, кој имаше средба со Груевски

Царинската управа на Република Македонија на 17.12.2018 година отвори истрага против царинскиот службеник Александар Трајковски во врска со неговото отсуство од работа во Царинската управа. Како...

Два гола на Несторовски, гол и асистенција на Трајковски (Видео)

На крилја на македонските фудбалски репрезентативци, екипата на Палермо ја совлада Перуџа со 4:1 во четвртото коло во Серија Б и се проби до третото место на табелата со скор од две победи и два нерешени исхода

Несторовски асистира, Трајковски погоди, Палермо победи (ВИДЕО)

Македонските репрезентативци во главната улога во втората победа на екипата од Сицилија во Серија А во оваа сезона. Несторовски додаде за првиот и четвртот гол за гостите што, пак, беше дело на Трајковски