Заврши општиот претрес по ребалансот на Буџетот, попладне почнува амандманската расправа

Членовите на собраниската Комисија за финансирање и буџет денеска ја завршија општата расправа по Предлог-ребалансот на Буџетот, на која пратениците од опозицијата и од власта останаа...

Грчкото министерство за здравство до невакцинираните здравствени лица: Ако се вакцинирате, ќе се вратите на работа

Министерството за здравство на Грција им дава можност на невакцинираните здравствени работници да се вратат на работа, доколку примат прва доза на вакцина против ковид-19, но...

СДСМ со амандман ја внесува „Северна“ во Резолуцијата на ВМРО-ДПМНЕ

Група пратеници од владеачкото мнозинство се јавуваат како предлагачи на амандман со кој во поднесената Резолуција на ВМРО-ДПМНЕ за националните „црвени линии“ се вметнува додавката Северна....