Заев и холандскиот премиер Руте попладнево на фудбал на „Јохан Кројф“ арена

По средбата претпладнево со амбасадорката на Португалија во земјава, Марија Виржиња Пиња, премиерот Зоран Заев отпатува за Амстердам на покана на неговиот холандски колега, Марк Руте....