Симоновски: Пожарот во Автокоманда е скоро целосно изгаснат, гореше напуштен објект

Густ чад од пожар вечерва ги вознемири жителите на скопската населба Автокоманда, но како што информира командирот на скопската противпожарна единица, Владимир Симоновски, за НоваТВ, пожарот...

Ракомет: Турбо фолк концерт ја пресели репрезентацијата во Автокоманда

Селекторот Раул Гонзалез ги одржа денешните тренинзи во домот на Металург, а на истата локација ќе работи и утре бидејќи теренот во националната арена е зафатен со поставување на сцена за утрешното гостување (сабота) на Аца Лукас, Пеџа Меденица и Милица Павловиќ