Нема на располагање ниту 11 фудбалери во Барса: Чави не може да скрпи тим за терен, а камоли ли резерви

Уште тројца фудбалери на шпанскиот фудбалски прволигаш Барселона се позитивни на коронавирус што дополнително му ја отежнува задачата на тренерот Чави пред претстојниот меч во Ла...

Шпански медиуми: Барселона по ангажман на Столе Димитриевски во јануари

Шпанскиот фудбалски гигант Барселона е заинтересиран за ангажман на голманот на македонската фудбалска репрезентација, Столе Димитриевски, јавија денеска локалните медиуми. Според шпанската телевизиска програма „Ел Чирингито“,...

Поразот од Рајо Валјекано му пресуди: Барселона го отпушти Куман кој заминува од „Камп Ноу“ со 12 милиони евра отштета

Холанѓанецот Роналд Кумен повеќе не е тренер на Барселона, објави каталонскиот клуб на својата официјална веб-страница ноќеска. Претседателот на клубот, Жоан Лапорта, ја соопшти одлуката по...

Пирло може да ја предводи Барселона

Поранешниот тренер на Јувентус, Андреа Пирло, претендира да седне на тренерското место во Барселона. Ова го објави новинарот Жерар Ромеро на Твитер. Како што е наведено...

Следните четири натпревари на Барселона, можат да бидат клучни за тренерското место на Кумана добие отказ

Тренерот на Барселона, Роналд Куман може да добие отказ доколку тимот не постигне позитивен резултат во следните четири натпревари, информира „Deportes Cuatro“. Во септември Каталонците ќе...

Пике ги осуди навивачите што го исвиркуваа Роберто: Серхи ја сака Барса повеќе од кој било друг

Дефанзивецот на Барселона, Жерар Пике реагираше на свирежите на навивачите против Серхи Роберто за време на натпреварот против Баерн Минхен (0:3) синоќа во Лигата на шампионите....

Каталонските сепаратисти одржаа масовен митинг во Барселона пред разговорите со владата

Сепаратистите од Каталонија го одржаа првиот масовен собир во Барселона од почетокот на пандемијата на коронавирус, сакајќи да покажат единство и покрај поделбите во нивните редови...