По шести пат се врати „дома“: Илијоски до крај на 2019 година во Работнички

Квалитетот и искуство што го поседува напаѓачот, без сомнение, ќе бидат од големо значење за тренерот Жикица Тасевски во пролетниот дел од сезоната и европските амбиции на клубот за летниот период

Дерби со реми: Шкендија го одби Вардар, хет-трик на Илијоски на Чаир

„Црвено-црнaтa“ фудбалска пресметка на „Еколог арена“ заврши без победник (1:1) што значи останување и на осумте бода предност на тетовци во однос на бранителот на титулата, напаѓачот на Шкупи „експлодира“ против Академија Пандев во дебито за чаирчани

Фудбал, ПМФЛ: Европско лето за Работнички, Илијоски нов гол рекордер

Дебармаалци со ремито кај Шкендија (2:2) и триумфот на Вардар над Ренова (2:0) и дефинитивно ќе играат во квалификациите за ЛЕ, напаѓачот на Пелистер, пак, против Силекс го постигна 126 првенствен погодок на македонските тревници и го надмина Зоран Бошковски на вечната листа