Бочварски: Со зелените коридори на граничните премини до брз транспорт

Со зелените коридори на граничните премини овозможуваме брз транспорт и добра регионална соработка, напиша попладнево министерот за транспорт и врски Благој Бочварски на Фејсбук. Како министри...