Прво ги навредувале и им се заканувале, а потоа ги нападнале – четворица осомничени за насилство во прилепската болница

Основното јавно обвинителство Прилеп донесе Наредба за спроведување истражна постапка против три лица од Прилеп и едно од селото Десово за кои постои основано сомнение дека...

Поради отпор на невакциниран персонал: Болница во Бостон отпушти речиси 200 вработени

Речиси 200 вработени во болница во американската сојузна држава Масачусетс се отпуштени поради тоа што во одредениот рок не се вакцинирале против коронавирусот, јави агенцијата „Анадолија“....

Екс претседателот на САД во здравствени проблеми: Бил Клинтон во болница поради инфекција на крвта

Поранешниот претседател на САД, Бил Клинтон во вторникот бил примен во болница во Калифорнија под сомнение за крвна инфекција, јави „Си-Ен-Ен“. Американската ТВ куќа информира дека...