Хаос на ракометен натпревар во Бутел, се тепале членови на навивачка група, нападнат и полицаец

Неколку лица се нападнати за време на ракометен натпревар вчера во спортската сала „Антон Димитров“ во Бутел. „Полициски службеници од Полициската станица Чаир го лишиле од...