Панчев со честитки до Пикси и фудбалерите: Ова е некоја нова Србија, момците гинат еден за друг

Прославениот македонски и југословенски фудбалер Дарко Панчев со свој коментар за српските медиуми по победата на Србија над Португалија во квалификациите за СП 2022, но и...

Панчев: На две години во група би било премија, да не чекаме 25 години

Легендарната „деветка“ на „црвено-црните“, кој е спортски директор на македонскиот шампион, го опиша Фенербахче како Реал Мадрид за овој дел од Европа и успехот од четвртокот посака да стане навика во иднина, но без создавање на автопритисок. Истакна дека полесно му било во времето во копачки одошто сега како функционер. Во двомечот со турскиот гигант, вели, бил напнат, нервозен и не можел да гледа меѓутоа вербата во тимот, во тренерот и за пласман во групната фаза не го напуштила во ниту еден момент