Мицкоски од Битола: Заев за Бугарија досега направи повеќе од Љубчо и цар Борис заедно

Опозициската ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата попладнево и вечерва со предизборни обраќања, ветувања и промоција на програмата и кандидатите за градоначалници пред граѓаните на општините Могила, Новаци, Демир...

Во Психијатриската болница-Демир Хисар доаѓа нов тим лекари, во изолација 30 вработени

Лекарот за кој во болницата тврдат дека бил без симптоми, последно дежурство имал на 25 март, а два дена подоцна е ставен во изолација.Засега нема да бидат тестирани ниту вработените ниту пацинетите. Околу 30 вработени остануваат во изолација до 10 април, а од Центарот за јавно здравје ќе бидат контактирани на дневна основа

МВР: Снимката со заканите на градоначалникот е од протест во јануари

Министерството за внатрешни работи доцна синоќа соопшти дека градоначалникот на Демир Хисар Марјанче Стојановски бил повикан на информативен разговор поради видео-снимката која се појави денеска на...