Сакаме да поддржиме енергетска независност на вашата земја, порача Дендиас

„Ние со република Грција градиме добри пријателски и билатерални односи. Ме радуваат податоците за нашата економската соработка, остваривме размена која надмина 900 милиони евра“, истакна министерот...

Демарш од Атина до Анкара за нелегален риболов на турски чамци во грчките територијални води

Дадов наредба до грчката амбасада во Анкара да достави демарш за нелегален риболов од турските чамци во нашите територијални води, напиша на „Твитер“ министерот за надворешни...

Грчкиот министер за надворешни работи Дендијас денеска во официјална посета на земјава

Во делот на билатералната соработка, фокусот се очекува да биде ставен на интензивната динамика во средбите на највисоко ниво, унапредувањето на билатералната соработка и договорната состојба,...