Голманската легенда пресече: Буфон во наредните две години во ПСЖ

Официјалната негова промоција е закажана во понеделник во Париз. За ангажманот ќе наплати вкупно 14 милиони евра што е двојно повеќе од заработувачката што ја имаше во Јувентус. Во наредниот период, покрај примарната работа, Буфон прифати да биде и амбасадор на Светското првенство во Катар во 2022 година

Гризман со прогноза за ЛШ: Финалето за Јуве, „Златна топка“ за Буфон

Францускиот репрезентативец за кого е заинтересирана пола Европа дава предност на италијанскиот првак во мечот за титулата на 3 јуни во Кардиф. Неговиот Атлетико во полуфиналето беше елиминиран од Реал Мадрид

Легенда со принципи: Буфон верен на Јуве оти цени животни вредности

Во тимот од Торино пристигна од Парма во 2001 година за сума од рекордни, тогаш, 53 милиони евра. Не му заврте грб на клубот ниту по аферата Калчополи поради што „старата дама“ заврши во Серија Б. Вечерва на „Јуве арена“ гостува Рома