Шоу во НБА лигата: Харден со 53 коша, Вестбрук со најбрз трипл-дабл

Ѕвездата на Хјустон додаде и 17 асистенции и 16 скока во триумфот над Њујорк со 129:122, плејмејкерот на Оклахома, пак, забележа 17 коша, 14 асистентции и 12 скока против Л.А. Клиперс (114:88) за што му требаа 23,26 минути