Димитриевски: Ахмети да учеше годишно по еден збор Македонски, ќе знаеше 20 реченици да се обрати на граѓаните

Национализмот излегува токму од устата на тие кои почиваат на национализам и ја градат својата политичка кампања и своите политички рејтинзи токму на таков начин, посочи...

Димитриевски ќе гради спомен обележје во Куманово за бранителите од настаните во Диво насеље

Градоначалникот на општина Куманово Максим Димитриевски денеска најави изградба на спомен обележје за бранителите од конфликтот во 2001 година и припадниците на МВР од немилите настани...

Димитриевски: Периодот од 2021-2025 за Куманово ќе биде период на ренесанса и градба

Независниот кандидат за градоначалник на иницијативата „За Наше Куманово“ Максим Димитриевски, од изборната Конвенција вечерва  најави дека периодот 2021-2025 година ќе биде период на ренесанса и...

Максим Димитриевски ги собра потребните потписи за самостојно учество на локалната трка во Куманово

Актуелниот градоначалник на Куманово, Максим Димитриевски попладнево од пред спомен – костурницата крај градот соопшти дека ги собрал потребните потписи на поддршка од граѓаните за уште...