Само со тест за антитела: Докторка од Словенија издавала лажни потврди за прележан ковид-19 за 50 евра

Докторка од Помурје во Словенија издавала потврди за коронавирус за 50 евра. Случајот го истражува и Лекарската комора на Словенија. Како што пренесуваат тамошните медиуми, обвинетата докторка...

Осомничена за примање поткуп и злоупотреба на службена положба: Приведена лекарка во Куманово

Полициски службеници од СВР Куманово – Отсек за економски криминал извршија претрес во работните простории на Очно одделение при ЈЗУ Општа болница – Куманово и патничко...