„Фајненшл тајмс“: Се создава нов светски економски поредок, намалена доминацијата на доларот

Полека, но сигурно се формира нов светски енергетски поредок, во кој доларот нема да биде доминантно платежно средство, пишува „Фајненшл тајмс“. Подготвеноста на Кина да се...

Четворица банкари се меѓу обвинетите во случајот со фалсификувани американски долари

Основното јавно обвинителство Велес поднесе обвининие против осум лица од Кавадарци за фалсификување и пуштање во промет на лажни американски долари и против четворица вработени во ...