ГОБ „8 септември“ се заблагодарува за донациите од македонските фудбалери и иноватори

Од ГОБ „8 септември“ изразуваат јавна благодарност до македонските фудбалски репрезентативци за донираната медицинска опрема во борбата против ковид-19. За иницијативата и акцијата што ја почнал...

Апел за помош: Животна битка со ракот од 70.000 евра за Ване Михајловски

Михајловски веќе три години се бори со лошата болест, меѓутоа не се предава. Овој месец ќе биде подложен на четврта операција во Хамбург која се надева оти ќе биде успешна и последна. Телесно е исцрпен, но и финансиски, бара морална поддршка и помош за донирање средства

Сведок во „Титаник“: Повеќе пати сум донирал средства на ВМРО-ДПМНЕ

На предлог на Обвинителството, денеска требаше да бидат сослушани уште неколку сведоци, но двајца беа отсутни, а еден, во интерес на време, е презакажан за наредното рочиште на 28 јануари во 2020 година. Прашан дали има донирано средства на некоја политичка партија во 2011 година, сведокот Ацо Стојанов одговори потврдно и посочи дека во партијата има благајник кој ги прима донациите од кој некогаш добивал „каса прими“, а некогаш не

Сеад Кочан: Не се сеќавам дека сум донирал за кампања на ВМРО-ДПМНЕ

Поранешниот управител на „Трансмет“ и газда на ТВ Нова се јави во улога на сведок на денешното рочиште за случајот „Титаник“ пришто рече дека не се сеќава дека лично донирал средства за ниту една партија

Пратеници, сопартијци, членарини и свои пари: Кој донира за претседателските кандидати?

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски не донирал ниту денар за кампања на Гордана Сиљановска-Давкова. Но, затоа неговиот заменик во партијата Александар Николовски уплатил 180.000 денари што...