Ковид тест пред мечот со Словенија: Нема нови позитивни меѓу македонските ракометари во Дебрецин

Задолжителното тестирање на ковид-19 на 24 часа пред воведниот натпревар на Европското првенство не донесе нови позитивни случаи на коронавирусот во македонската ракометна репрезентација и селекторот...

Лазаров пред премиерниот меч на ракометното ЕП: Без бело знаме против Словенија

Македонската машка ракометна репрезентација попладнево го одржа првиот тренинг по пристигнувањето во Дебрецин каде утре ги очекува премиерниот настап на Европското првенство против Словенија. Капитенот и...

Анже Логар: Патот на земјите од Западен Балкан кон ЕУ нема да биде автопат, туку мал пат со многу кривини

Европскиот парламент, два дена по објавувањето на пакетот за проширување на Европската Комисија, денеска на пленарна седница расправаше по декларацијата на Европскиот Совет и Европската Комисија...

„Јохан Кројф“ арена денеска ќе еруптира од емоции: Пандев во последен настап за Македонија

Пишува: Сашко Ѓ. Димовски Македонија попладнево (18 ч.) го има последниот настап на Европското првенство во фудбал. Но, мечот против фаворизираната Холандија на „Јохан Кројф арена“...

Холандија против Македонија на ЕП без втората „единица“: Силесен е позитивен на ковид-19

Голманот на Холандија, Јаспер Силесен ќе го пропушти Европското првенство, откако му е дијагностициран коронавирус, пренесува „Де Телеграф“. Холандскиот голман беше позитивен на ковид-19. Членот на...