„Политико“: Лидерите на ЕУ лути за ветото на Макрон за старт на преговорите

Противењето на францускиот претседател Емануел Макрон за почеток на пристапните преговори со Северна Македонија и Албанија ги разлути лидерите на ЕУ, оценува бриселскиот портал „Политико“ во...