По 250.000 евра за членовите на италијанската репрезентација

Членовите на италијанската фудбалска репрезентација ќе добијат по 250.000 евра како награда за освојувањето на Европското првенство, јавија денеска локалните медиуми. Италијанската фудбалска федерација за освоеното прво...

Арнаутовиќ се извини на македонски и албански јазик, „Не сум расист“

Австрискиот репрезентативец Марко Арнаутовиќ денеска се извини поради вербалниот инцидент што го предизвика на вчерашниот дуел од ЕУРО2020 против македонската репрезентација, дообјаснувајќи дека неговото однесување било...

Mакедонската полиција ќе се грижи за безбедноста на Европското фудбалско првенство

По повод Европското првенство во фудбал ЕУРО 2020, на кое за прв пат ќе учествува и македонската фудбалска репрезентација, Министерството за внатрешни работи на Република Северна...

ЕВРО 2020: Македонските фудбалери го одработија утринскиот тренинг

Македонската фудбалска репрезентација го одработи утринскиот тренинг на „Национална арена Букурешт“. Ова е четвртиот ден подготовки за избраниците на селекторот Игор Ангеловски по пристигнувањето во романската...