Романија: Четири лица загинаа при експлозија во фабрика за оружје што ја предизвика противпешадиска мина

Четворица луѓе загинаа и уште толку се повредени при експлозија во фабрика за оружје што се случи денеска во Романија, јавија тамошните медиуми. Несреќата, што се...