Пристигнаа 100.620 дози вакцини Фајзер

Попладнево пристигнаа 100.620 дози вакцини Фајзер, купени преку КОВАКС механизмот, информира на својот фејсбук профил Министерот за здравство, Венко Филипче. – Попладнево пристигнаа 100.620 дози вакцини...