Сакал да летне од Скопје со фалсификат ПЦР тест: Кривична пријава за 46-годишно лице

Одделение за прекуграничен криминал и миграции Скопје поднесе кривична пријава против С.Р. (46), поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „фалсификување исправа“, соопшти денеска...