Заев и на Фејсбук им посака на Ковачевски и на министрите успех во работата и исполнување на програмата на новата Влада

Денеска ги предадов функцијата и кабинетот на новиот претседател на Владата на Република Северна Македонија, Димитар Ковачевски. Нему и на министрите им посакувам успех во работата и...

Претседателот на СДСМ Ковачевски на Фејсбук: Добрите интервентни мерки го ублажија негативното влијание на пандемијата врз економијата, вели ММФ извештајот за Северна Македонија

ММФ анализира дека Владата спречила голема загуба на работни места како и дека обезбедила заштита на ранливите категории на граѓани, објави денеска  претседателот на СДСМ, Димитар...

Заев: Градиме инклузивно општество во кое лицата со попреченост имаат еднаков пристап за напредок и развој

Преку сеопфатни политики и мулти-институционален пристап градиме инклузивно општество во кое лицата со попреченост имаат еднаков пристап за напредок и развој, објави на својот фејсбук профил...

Приведено лице во Софија: Пишувал навредливи коментари на Фејсбук за автобуската несреќа

Полицијата приведе 24-годишен маж кој објавувал коментари на Фејсбук, поврзани со трагичната несреќа со патничкиот автобус на автопатот „Струма“ кои се некомпатибилни со моралните и етичките...

Заев: Денеска се сеќаваме на херојството и им се поклонуваме на борците и на цивилното население кои се бореа за Скопје

Скопје памети многубројни закани и природни катастрофи, но градот секогаш повторно и повторно се кревал и закрепнувал и ги нижел своите победи. Победите на Скопје се...

(ВИДЕО) Јакимовски објасни: Микрофонот не беше во моите раце, јас ја пеев омилената „Постела рози“ – дечките пееја вулгарно

Микрофонот не беше во моите раце. Јас ја пеев мојата омилена песна „Постела рози“, а тие пееја вулгарно. Точно дека не е пријатна содржината и е...