На работа во американската МЛС: Франк де Бур на кормилото на Атланта јунајтед

Поранешниот репрезентативец на „лалињата“ и член, меѓудругото, на Барселона ја доби довербата на клупската управа пред Карлес Пужол кој, исто така, беше кандидат за наследник на Аргентинецот Херардо Мартино на клупата на тимот од „Мерцедес Бенц арена“

Никако да му се посреќи: Де Бур доби отказ и во Кристал палас

По четирите порази во исто толку одиграни мечеви во новата сезона, Холанѓанецот стана менаџер со најкраток стаж во екипа во историјата на Премиерлигата. Претходно не се прослави ниту во Интер, а британските медиуми пишуваат дека негов наследник на клупата ќе биде Рој Хоџсон