(Видео) Се додека сте живи постои силен украински ѕид, им рече Зеленски на војниците на фронтот

По враќањето од фронтот на југот на земјата, украинскиот претседател Влaдимир Зеленски денеска изјави дека неговите војници не се сомневаат во победата против руските сили. Зеленски,...

Отстапија за километар од фронтот: Се повлекува оружјето и војската во источна Украина

Украинските власти и проруските бунтовници почнаа со повлекување на своите сили во важниот сектор на линијата на фронотот во источниот дел на Украина, соопшти украинската војска....