Немаше среќа на „Кревен Котиџ“: Раниери замина од Фулам по 106 дена

Премиерлигашот од „Кревен Котиџ“ му врачи отказ на италијанскиот менаџер по низата лоши резултати во англиското првенство и купови. Разделбата меѓу двете страни доаѓа по само 106 дена. Екипата се наоѓа во зоната на испаѓање со големи шанси за враќање во Чемпионшип дивизија по завршување на сезоната

Тренерска смена на „Кревен Котиџ“: Клаудио Раниери го презеде Фулам

Италијанецот на кормилото на премиерлигашот од Лондон го наследува Славиша Јокановиќ кој доби отказ по слабите резултати во сезоната. По 12 одиграни кола, екипата е последна на табелата со само пет бода и биланс од една победа, два нерешени меча и дури девет порази