Холандија против Македонија на ЕП без втората „единица“: Силесен е позитивен на ковид-19

Голманот на Холандија, Јаспер Силесен ќе го пропушти Европското првенство, откако му е дијагностициран коронавирус, пренесува „Де Телеграф“. Холандскиот голман беше позитивен на ковид-19. Членот на...

Трагедија во Охрид: Се удави репрезентативниот голман Никола Даниловски

Трагични вести пристигнаа од Охрид, откако утрово во Охридското езеро е пронајдено безживотното тело на голманот Никола Даниловски, објави охридската полиција, јавува Гол.мк. 24-годишникот бил член на...

Светот со нов најскап голман: Аризабалага во Челзи за 80 милиони евра

Чуварот на мрежата на Атлетик Билбао се сели на „Стемфорд бриџ“ како замена за Тибо Куртоа кој е се позивесно дека ќе продолжи во Реал Мадрид. „Сините“ за Баскиецот ќе платат десет милиони евра повеќе од сумата што Ливерпул ја искешира на Рома за услугите на Алисон Бекер