Голманот на ЦСКА Москва цели 10 години прима голови во настап во елитното натпреварување

Игор Акинфеев и натаму го „подобрува“ својот неславен рекорд. Голманот на ЦСКА Москва и репрезентацијата на Русија по 40 пат е совладан во меч во Лигата на шампионите, низа што трае веќе 10 години.

Чуварот на мрежата на „армејците“ прими гол и од Монако вчеравечер. Топката се најде зад неговиот грб во 87 минута и за малку не издржа даја прекине непријатната серија.

Слутски, на прашање по мечот дали Акинфеев е вознемирен поради фактот што во 40 меча едноподруго не успеал да го сочува свјот гол, одговори:

 „Ма, не. Не се возбудува поради тоа. Игор е спокојно момче“