Фудбал: Вардар со Васоски против Фенербахче, потоа продолжува Јаневски

Поранешниот македонски селектор допатува во Скопје на завршни преговори со раководство на „црвено-црните“ и, според информации од клубот, двете страни се блиску до крунисување со договор на взаемниот интерес за соработка за што говори и најавената промоција утре

Седлоски поднесе оставка во Вардар: Не сум навикнат да губам

Таквата своја одлука ја образложи со двата последни пораза од Копенхаген во Данска што значеше и елиминацијата во квалификациите за Лигата на шампиони и од Шкендија во воведното коло од новата сезона во домашното фудбалско првенств

Вардарци на мегдан со Копенхаген: Со било каква победа кон Данска

Првиот меч од македонско-данската пресметка во Лигата на шампиони е вечерва (20 ч.) на „Телеком арена“ во Скопје. „Црвено-црните“ посакуваат реприза на второто полувреме од реваншот со Малме како рецепт за добар резултат пред гостувањето на „Паркен“ наредната недела