Владата ќе прави регионален центар за дијалог во Преспа и шест нови гранични премини

Донесување на стратегија за јавна дипломатија, формирање на мрежа на наши успешни државјани во странство, таргетирана промоција на економски, на културни и на туристички потенцијали на...

МВР: Грчкитe премини „Дојрани“ и „Ники“ остануваат затворени до 15 август

Грчкитe гранични премини „Дојрани“ и „Ники“ остануваат затворени за сообраќај, соопшти денеска Министерството за внатрешни работи (МВР). „Ги известуваме граѓаните дека до граничните служби на граничните...

Снег на Попова Шапка и на Стража

Сообраќајот на државните патишта се одвива тековно по влажни коловози. Снег со слаб интензитет моментално провејува на Попова Шапка и Стража но не се задржува на...