Сообраќајот се одвива непречено – нема поголеми задржувања при влез и излез од државата

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по суви коловози. ФРЕКВЕНЦИЈА: Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини,...

АМСМ: Непречен сообраќај, суви коловози, без многу чекање за влез и излез од земјава

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по претежно суви коловози. Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини, од...

Интензитетот на сообраќај умерен-на граничните премини за влез и за излез од државата се чека минимално

Интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. Сообраќајот на државните патишта се одвива по суви коловози. На граничните премини, од македонска...

Состојба на граничните премини утрово: Без подолги задржувања за влез и излез од земјава

На граничните премини утринава нема подолги задржувања за влез и излез од државата, соопшти Автомото сојузот на Македонија. Интензитетот на сообраќај надвор од градските средини е...